Ishonch raqami: (0374) 223-44-09 info@andmiedu.uz
Select Page

Iqtidorli talabalar

O’zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 5 apreldagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalari respublika fan olimpiadasini 2019 yilda tashkil qilish va o’tkazish to’g’risida”gi 314-sonli buyrug’ining ijrosini bajarish maqsadida Andijon mashinasozlik instituti rektorining 2019 yil 9 aprel kuni  288- sonli buyrug’i tayyorlandi. Buyruqdan nusxa va elektron shakli barcha fakultet dekanatlari va kafedralarga tarqatildi.

Talabalar fan olimpiadasining birinchi bosqichini o’tkazish bo’yicha
1-ilovaga muvofiq rais institut rektori U.R. Salomov, rais o’rinbosari ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektor B.Mamadjanov, prorektorlar Q.Ermatov va N.Ikromov, Axborot texnologiyalar markazi boshlig’i G’.Parpiye, fakultet dekanlari M-A.Eshonov, T.Turg’unov, A.Ermatov va M.Qo’chqarov, tegishli kafedra mudirlari Z.Qodirov, G.Umarova, X.Sobirov, X.Sarimsakov, T.Almataev, N.Mirzaeva, S.Maxmudov hamda “YOshlar ittifoqi” boshlang’ich tashkiloti yetakchisi B.Safarovlardan iborat 15 kishilik tashkiliy qo’mita tarkibi tuzildi. Tashkillashtiruvchi va o’tkazuvchi fakultet, o’tkazishga amaliy yordam ko’rsatish bo’yicha Andijon mashinasozlik institutining mas’ul ishchi guruhi a’zolari ro’yxati va o’tkazish muddati 2-ilovaga muvofiq tasdiqlandi.

Mas’ul ishchi guruh a’zolari tayyorlagan fanlar olimpiadasining
I bosqichi natijalari bo’yicha xisobotlari 4-ilovaga muvofiq ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektor B.Mamadjanovga elektron va qog’oz shaklida topshirildi.

Institutda o’tkazilgan fan olimpiadasining I bosqichi natijalariga ko’ra “Avtomobilsozlik” kafedrasida “Avtomobilsozlik va traktorsozlik texnologiyasi konstruktsiyasi va dizayni” fanidan o’tkazilgan olimpiadada  quyidagi talabalar g’olib bo’lishdi.

Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Asatillaev Muhriddin Tavakiljon o’g’li “Avtomobilsozlik va traktorsozlik”  159-15-AT guruh 352 B.Qayumov
2.                   Raximov Muxammadyusuf Baxtiyorjon o’g’li “Avtomobilsozlik va traktorsozlik”  159-15-AT guruh 344 A. Tojiboy
3.                   Raxmatjonov Mansurjon Ma’rufjon o’g’li “Avtomobilsozlik va traktorsozlik”  160-15-AT guruh 336 I. Nosirov

 

“Oliy matematika” kafedrasida o’tkazilgan “Oliy matematika” fanidan olimpiadada quyidagi talabalar g’olib bo’lishdi.

Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Ma’murov Mansurbek Maxmudjon o’g’li “Iqtisodiyot” 1 – kurs 265 Djabborov Abdulla
2.                   Mannobov Ulug’bek Jo’raboy o’g’li “Avtomobilsozlik va traktorsozlik” 1 – kurs 220 Axmedov SHerdorbek
3.                   Abdumalikov SHoxruxbek Obidjon o’g’li “Iqtisodiyot” 2 – kurs 189 Qodirov Zoxidjon

 

“Xorijiy tillar” kafedrasida o’tkazilgan “Ingiliz tili” fanidan olimpiadada
1-o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami ball Ilmiy rahbar
1.                   YUsupov Asilbek Iqtisodiyot 1 – kurs
27 -guruh
96 U.Nizomova

 

“Fizika va kimyo” kafedrasida o’tkazilgan “Kimyo” fanidan olimpiadada 1-o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Nishinboyev Biloliddin MYAMT 1 – kurs 310 G. Rustamova

 

 

“Fizika va kimyo” kafedrasida o’tkazilgan “Fizika” fanidan olimpiadada 1- o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

 № Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Kozimov Rahmatillo MTMICHJA 1 – kurs 350 G. Umarova

 

“Gidropnevmoyuritmalar” kafedrasida o’tkazilgan “Nazariy mexanika” fanidan olimpiadada 1- o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

 № Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Mansurov Ilxomjon EUTT 246-17 guruxi 88 S.Maxmudov

 

“Gidropnevmoyuritmalar” kafedrasida o’tkazilgan “Gidravlika” fanidan olimpiadada 1- o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

 № Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Mansurov Ilxomjon EUTT 246-17 guruxi 350 S.Maxmudov

 

“Umumtexnika fanlari” kafedrasida o’tkazilgan “Mexanizm va mashinalar nazariyasi” fanidan olimpiadada 1- o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

 № Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Jo’raboyev Davronbek MTMICHJA 2 – kurs
233 guruh
89 X.Sobirov

 

“Axborot texnologiyalari” kafedrasida o’tkazilgan “Informatika va axborot texnologiyasi fani” fanidan olimpiadada 1-o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

 № Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1.                   Mamajonov Bekzod TJICHAB 3 – kurs 355 X.Sarimsakov

 

“Er usti transport tizimlari” kafedrasida o’tkazilgan “Avtomobillar va avtomobil ekspluatatsiyasi hamda servis xizmati” fanidan olimpiadada 1-o’ringa quyidagi talaba munosib ko’rildi.

 № Familiyasi ismi sharifi Yo’nalish Kurs guruh Jami balli Ilmiy rahbar
1 Ulkanov Sardorjon Sodiqjon o’g’li EUTTva UE 4 – kurs 355 J. Usmonov

 

G’oliblar institut ma’muriyati tomonidan “Faxriy yorlig’” bilan taqdirlandilar. SHuningdek, olimpiadaning II respublika bosqichida g’olib chiqqanlar va ularning ilmiy rahbarlari moddiy va ma’naviy rag’batlantiriladi.