Ishonch raqami: (0374) 223-44-09 info@andmiedu.uz
Select Page
image_pdf

Andijon mashinasozlik instituti “Oliy matematika” kafedrasida institut miqyosida o’tkazilishi rejalashtirilgan talabalar Respublika fan olimpiadasi tadbirlari ishlab chiqildi, dastlab xay’at a’zolari belgilandi va kafedra yig’ilishida muhokama qilinib tasdiqlandi. Unga ko’ra hay’at raisi dotsent S.Ergashov,  hay’at a’zolari kafedra mudiri Z.Qodirov, dotsent A.Davlatov, katta o’qituvchilar A.Djabborov, M.Dadaboyeva, SH.Axmedov, assitent SH.Jo’raevlardan iborat bo’ldi.

Olimpiada 3 turda tashkil etilishi va ularga misol-masalalar tuzish xay’at a’zolariga yuklatildi. Birinchi turda olimpiada qatnashchilariga test savollari, ikkinchi tur  og’zaki savol-javob tarzida, uchinchi tur esa yozma  misol-masalalar bilan o’tkazilishi belgilandi.

Barcha yo’nalishlardagi talabalar safidan iqtidorli, qobiliyatli va iste’dodlilarni aniqlash, musobaqaga tayyorlash va olimpidada ishtirok ettirish uchun professor-o’qituvchilardan olimpiadada ishtirok etuvchi nomzod talabalarni tavsiya etish va tayyorlash bo’yicha takliflar o’rganib chiqildi.

Olimpiadaning 1-bosqichi 11.04.2019 yil kuni “Mashinasozlik” fakulteti o’quv binosining katta zalida 3 turda o’tkazildi. Unda jami 38 talaba ishtirok etdi. Bu yilgi olimpiadada talabalarni matematika faniga qiziqishi ortganligi aniq namoyon bo’ldi. Bu olimpiadada qatnashgan talabalar sonidan va ularni natijalarida yaqqol namoyon bo’ldi. Bu yilgi olimpiadada “Avtomobilsozlik” fakulteti “Avtomobilsozlik va traktorsozlik” yo’nalishi 1-kurs 286-gurux talabalari faol qatnashdilar.

         Birinchi turda olimpiada ishtirokchilariga 20 ta savoldan tashkil topgan test savollari berildi.   

Olimpiadaning ikkinchi turida olimpiada ishtirokchilariga matematikaning turli amaliy masalalarga tadbiqlari borasida og’zaki savol-javob qilinib, talabalarning bu soxadagi bilimlari 100 ballik tizimda baholandi. 

Olimpiadaning 3-turida olimpiada ishtirokchilariga 5 ta savoldan iborat misollar berildi:

         Olimpiada ishtirokchilarini 3 tur bo’yicha natijalari 100 ballik sistemada baholandi.  3 tur natijalariga ko’ra olimpiada ishtirokchilarining baholari quyidagicha bo’ldi:

 

Ismi sharifi Fakultet Yo’nalish

va kurs

YOzma ish

natijasi

Og’zaki Test

natijasi

Umumiy

natija

Egallagan o’rni
          1.            Ma’murov Mansurbek Mashinasozlik texnologiyasi Iqtisodiyot

1-kurs 277-gurux

80 95 90 265 1-o’rin
          2.            Mannobov Ulugbek Avtomobilsozlik AT

1-kurs 286-gurux

44 90 86 220 2-o’rin
          3.            Abdumalikov SHoxrux Mashinasozlik texnologiyasi Iktisodiyot

2-kurs 231-gurux

44 65

 

80 189 3-o’rin
          4.            Tursunboyev Avduxodi Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

34 70 84 188 4-o’rin
          5.            Xudoyberdiyev Valijon Transport va logistika TTEvaTL

1-kurs 290-gurux

44 70 72 186 5-o’rin
          6.            Ergashaliyev SHoxbozbek Avtomobilsozlik AT

1-kurs 287-gurux

30 80 68 178 6-o’rin
          7.            Azimov Sarvar Transport va logistika EUTTvaUE

1-kurs 284-gurux

40 60 66 166  

7-o’rin

          8.            Jabboraliyev Faxriddin Avtomobilsozlik MYAMT

1-kurs 288-gurux

24 80 62 166
          9.            Raimjonov Omadbek Mashinasozlik texnologiyasi MTMICHJA

2-kurs 233-gurux

34 60 67 161 8-o’rin
         10.           Komilov Fayzullo Avtomobilsozlik AT

1-kurs 286-gurux

32 65 60 157  

9-o’rin

         11.           Jaloldinov Islombek Transport va logistika Xizmatlar soxasi 1kurs 289-gurux 26 65 66 157
         12.           SHaxobiddinov Jasurbek Transport va logistika EUTT

2-kurs 247-gurux

24 60 70 154 10-o’rin
         13.           Qurbonov Islombek Transport va logistika TTEvaTL

1kurs 290-gurux

4 70 73 147 11-o’rin
         14.           Abdurasulov Akramjon Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

10 70 64 144 12-o’rin
         15.           Adxamov Xamidullo Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 293-gurux

24 45 72 141  

13-o’rin

         16.           Juraboyev Davronbek Mashinasozlik texnologiyasi MTMICHJA

2-kurs 233-gurux

28 50 63 141
         17.           Turgunova Nasibaxon Avtomobilsozlik AT

1-kurs 286-gurux

24 60 56 140 14-o’rin
         18.           Soyibjonov Xursandbek Transport va logistika Kasb ta’limi                  1-kurs 291 26 40 73 139 15-o’rin
         19.           Aminboyev SHoxzodbek Mashinasozlik texnologiyasi MTMICHJA

2-kurs 235-gurux

10 50 78 138 16-o’rin
         20.           Odilova Zarnigor Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

10 55 67 137 17-o’rin
         21.           Egamberdiyeva Nodiraxon Transport va logistika Xizmatlar soxasi 1kurs 289-gurux 20 60 56 136 18-o’rin
         22.           Askarov Omadbek Avtomobilsozlik AT 1-kurs

286-gurux

16 50 58 124 19-o’rin
         23.           Nuriddinov SHerbotir Transport va logistika Xizmatlar soxasi 1kurs 289-gurux 14 40 65 119 20-o’rin
         24.           Nasibullaev Sarvar Avtomobilsozlik MSMSM

2-kurs 255-gurux

4 35 75 114 21-o’rin
         25.           Anvarov Sardorbek Transport va logistika EUTTvaUE

1-kurs 284-gurux

4 30 76 110 22-o’rin
         26.           Xoshimov Muzaffarjon Avtomobilsozlik AT

1-kurs 286-gurux

20 30 57 107 23-o’rin
         27.           Xakimov Axmadullo Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

40 66 106 24-o’rin
         28.           Gulomov Golibjon Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

30 40 31 101 25-o’rin
         29.           Teshaboyev Baxtiyorjon Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

28 6 57 91  

26-o’rin

         30.           Qosimxonov Abubakirxon Mashinasozlik texnologiyasi MTMICHJA

 2-kurs 236-gurux

4 30 57 91
         31.           Sodikov Asrorbek Mashinasozlik texnologiyasi MTMICHJA

2-kurs 236-gurux

4 25 58 87 27-o’rin
         32.           Isakboyev Sobirjon Avtomobilsozlik AT

1-kurs 286-gurux

14 40 32 86 28-o’rin
         33.           Xotamboyev Faxriddin Transport va logistika EUTT

1-kurs 284-gurux

20 30 35 85 29-o’rin
         34.           Nishov Urazboy Transport va logistika TTEvaTL

1-kurs 290-gurux

6 20 50 76 30-o’rin
         35.           Sultonov Asadbek Avtomobilsozlik AT

1-kurs 286-gurux

4 20 50 74 31-o’rin
         36.           Tadjiboyeva Baxriniso Avtomatika va elektrotexnika EEE

1-kurs 292-gurux

10 30 30 70 32-o’rin
         37.           Axmadaliyeva Mavlyuda Innovatsion texnoliya Mexatronika va robototexnika

1-kurs elita gurux

20 20 25 65 33-o’rin
         38.           Sobirov Zafarbek Mashinasozlik texnologiyasi MTMICHJA

2-kurs 236-gurux

4 20 25 49 34-o’rin

 Olimpiada natijalariga ko’ra 38 ta ishtirokchidan sovrindor o’rinlarni quyidagilar egalladi:

 

 

1-o’rin –        Ma’murov Mansurbek Maxmudjon o’g’li “Iqtisodiyot” yo’nalishi 1- bosqich, 277 – guruh talabasi;

 

 

2- o’rin-  Mannobov Ulug’bek Jo’raboy o’g’li “Avtomobilsozlik va traktorsozlik” yo’nalishi  1-bosqich, 286 – guruh talabasi;

                                           

 

 

3- o’rin-      Abdumalikov SHoxruxbek Obidjon o’g’li “Iqtisodiyot” yo’nalishi   2-bosqich, 231- guruh talabasi.

 

 

1-2-3- o’rinni egallagan  g’olib talabalar va faol ishtirokchilar institut rahbariyati va kafedra tomonidan qimmatbaho  esdalik sovg’alari va faxriy yorliqlar bilan taqdirlandilar.